W dniu 10.05.2018 r. odszedł na wieczną wachtę kpt. JAN MALCZEWSKI

W dniu 10.05.2018 r. odszedł na wieczną wachtę
kpt. JAN  MALCZEWSKI
nasz kolega i przyjaciel, świetny żeglarz i organizator wielu rejsów  
po morzach i oceanach. Był  wykładowcą uniwersyteckim.
 Jako pedagog potrafił swoje pasje przekazywać innym  
i konsekwentnie je realizować.
Środowisko żeglarskie z wielkim bólem przyjęło wiadomość
o jego śmierci.
Na zawsze zostanie w naszych sercach.

Cześć jego pamięci!

Pożegnanie Kolegi Jana odbędzie się w sobotę 12.05.2018 o godz.12.30 na cmentarzu Wilkowyja.

 

Wspomnienie….                                                                                                                                                                                                                  „Z Janem zetknąłem się po raz pierwszy na rejsie krakowską  s/y Wandą po Bałtyku pod koniec lat 70….. 

Na jednym z kolejnych rejsów płynęliśmy jako oficerowie na s/y Leonid Teliga w I rejsie pływowym ROZŻ. Przez 3 tygodnie rejsu poznałem go jako koleżeńskiego ,wesołego członka załogi, odpowiedzialnego żeglarza i człowieka pełnego planów na przyszłość :zawodową i żeglarską.

Udało mu się bardzo wiele zrealizować . Zdobywał kolejne stopnie żeglarskie :sternika morskiego i kapitana jachtowego. Jego poświęcenie się pracy naukowej i dydaktycznej  pozwoliło uzyskać  tytuł profesora uczelni wyższej.

Mimo wielu obowiązków na uczelniach angażował się w kolejnych sezonach żeglarskich w rejsy na s/y Rzeszowiak: w Norwegii, Irlandii, na Islandii, Svalbardzie , na m. Bałtyckim i Północnym  oraz na jachtach czarterowych w Grecji i na m. Śródziemnym.

Pozostanie w pamięci  jako  pełen energii i humoru, rozważny kapitan ,a zarazem skromny  i przyjazny  człowiek.”

M. Wilusz