VIII Memoriał Leona Dwornikowskiego - Wyniki regat

W dniu 24.08.2019 odbyły się regaty VIII Memoriał Leona Dwornikowskiego. Dziękuję wszystkim; rodzinie Leona - żonie Ewie, córce Iwonie i synom Darkowi i Marcinowi, sponsorom, darczyńcom, uczestnikom i osobom funkcyjnym dzięki którym godnie uczciliśmy pamięć Leona. Sędziowie sprawnie przeprowadzili  regaty przy współpracy i opiece na wodzie z Bieszczadzkim WOPR. Neptun był łaskawy i nie szczędził wiatru. Startowało 33 jachty w 6 klasach. Wzięty był pod uwagę jeszcze laser, ale niestety nie wystartował. Zwycięzcy otrzymali wyjątkowe statuetki projektowane  przez Maćka Radkowskiego i moc upominków a każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy worek z logo ROZŻ i dyplom (piękne projekty plakatów i dyplomów wykonane jak co roku przez Rafała Brzozowskiego). Komandorem regat i niezawodną  jak zawsze złotą rączką był Ryszard Prawdziuk.
Dziękuję Bogusławowi Pleskaczowi Kierownikowi Wyspy za wspólną zabawę i fajną atmosferę.
 
Prezes ROZŻ
Wanda Jędrusiak
 
Patronat 
1. Prezydent Miasta Rzeszowa - Patronat Honorowy
2. Nowiny – patronat medialny
3. Polskie Radio Rzeszów –  patronat medialny
                                                                                     Sponsorzy, darczyńcy i ludzie dobrej woli;
4. PRODENTAL  Rzeszów Mieszko Cieśla
5. MPEC Rzeszów Lesław Bącal
6. MPEC Rzeszów  Wawrzyniec Bącal
7. BELLA Rzeszów  Wojciech Kozimor
8. MULTIGASTRO Tawerna u Michała Michał Kopa
9. GRAFMAR Kolbuszowa  Marian Markiewicz
10. BWOPR Krosno  Artur Szymański
11. INSTALBUB  Rzeszów  Wojciech Kosik
12. KEBAB Piotr Woźniak 
13. DARIUSZ DWORNIKOWSKI
14. P.H.U. DUDEK SYSTEM- Marian Duś
15. Firma JAWO Jerzy Błażejowski 
16. MOTOPLAST Krosno  Jerzy Stasiczak
17. PETROS – DRZWI,OKNA,BRAMY  Rzeszów Jerzy Petryczkiewicz
18. BALORES PL Rzeszów Marcin Pęckowski
19. FAST SAIL ŻAGLOWNIA Marcin Dwornikowski
20. Danuta i Zdzisław Akuszewski
21. BUMERA Sp. z o.o. Piotr Oppenauer
22. Janusz Płodzień  
23. Piotr Hajduk
24. Paweł Gac
25. Marek Szwed
26. Zbigniew Sokół 
27. Paweł Maciołek
28. Rafał Brzozowski 
29. Gabriela Kołodziej
30. Katarzyna Dziopak
31. Małgorzata Kusz-Bryk
32. Grażyna Golowska
33. Aneta Jędrusiak.
34. Maciej Jędrusiak
35. Dominika Gubernat
36. Wojciech Kędziora 
 
 
Wszystkim załogom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział. Poniżej publikujemy wyniki regat.
Zapraszamy również do Galeri.
 
-------------------------------
Krótka charakterystyka postaci – Leona Dwornikowskiego
 
Popularny "Leon” był jednym z twórców żeglarstwa regatowego na Podkarpaciu. Uczył dziesiątki młodych żeglarzy podstaw sztuki żeglowania i ścigania się w regatach. W latach 70. na rzeszowskim zalewie w każdy weekend można było spotkać tę charakterystyczną szczupłą postać. Cierpliwy trener i wspaniały wychowawca potrafił zachęcić młodych ludzi do pracy przy kadetach, optymistach, 420, finach. Cierpliwie wyjaśniał tajniki szukania wiatru na wodzie oraz wskazywał jak rozwiązać problem przy łódce przy użyciu bardzo prostych środków. A co najważniejsze dla każdego potrzebującego pomocy, zawsze znalazł czas.
O Leonie Dwornikowskim i jego niezwykłych patentach do dziś krążą legendy. Młodzi żeglarze uwielbiali swojego "Leona". Jeździł z nimi na regaty po całym kraju. Dzięki jego pracy jako trenera zawodnicy z klubu Szkwał Rzeszów odnosili sukcesy na mistrzostwach Polski. Był inicjatorem utworzenia Uczniowskiego Klubu Sportowego „Żagielek”, w którym szkolił i wychowywał  dzieci z całego regionu. To z pod jego ręki wyszedł m.in. podkarpacki żeglarz Aleksander Arian, medalista mistrzostw Polski, Europy i świata . Na Jeziorze Solińskim w roku 1972 jako zawodnik brał udział w Mistrzostwach Świata w kl. Hornet, których był również współorganizatorem. Przez te wszystkie lata był trenerem Kadry Wojewódzkiej Młodzików i Juniorów, jedynym na podkarpaciu sędzią I klasy w żeglarstwie regatowym i przez wiele lat był wiceprezesem Rzeszowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Miał swoje ulubione powiedzenie dla młodych żeglarzy "w regatach nie przeszkadzaj łódce płynąć, a będzie dobrze". Zmarł po ciężkiej chorobie w 2008 roku, lecz w naszej pamięci pozostanie na zawsze.