Rzeszowiakiem na Północ – Rejs Spitsbergen 2014

Realizuj marzenia i weź udział w wyprawie !

Sezon żeglarski 2013 zakończył się wraz z ustawieniem Rzeszowiaka na nabrzeżu portu w Górkach Zachodnich. Jacht odpoczywa czekając na nadejście wiosny, ale żeglarskie marzenia powracają w długie wieczory i każą planować kolejny sezon. Kierunek wydaje się oczywisty–Północ. Odkryta już podczas poprzednich wypraw Rzeszowiaka – na Svalbard , Islandię i Grenlandię. Ale niezmiennie kusząca przestrzenią , dzikością i pięknem.

Celem wyprawy jest Spitsbergen – największa z wysp archipelagu Svalbard, a trasa rejsu wiedzie przez malownicze cieśniny bałtyckie, przepiękne fiordy norweskie i bajkowe Lofoty. Popłyniemy w stronę słońca, które stoi nad horyzontem nawet w nocy. Zobaczymy góry lodowe i poczujemy tchnienie bieguna, odkryjemy zielone brzegi fiordów z bogactwem życia w ich wodach. Poznamy Skandynawów – ludzi kochających morze i żeglarstwo. Każdy z planowanych etapów pozwoli zajrzeć do cudownych zakątków i przeżyć niezapomnianą przygodę wszystkim – niezależnie od ich doświadczenia żeglarskiego.

Plan wyprawy znajduje się w załączniku. Znajdziesz tam nazwiska prowadzących poszczególne etapy, którzy odpowiadają za ich organizację i przebieg. Jeśli odpowiada Ci trasa i termin etapu, to skontaktuj się z jego kapitanem.

Proszę o kontakt mailowy : rozzbiuro@wp.pl, lub telefoniczny : 606 68 85 20

Wiceprezes ROZŻ ds. Morskich
Bogdan Bednarz