Podkarpacki Rejs Roku – XVIII Dni Kultury Marynistycznej

Za sprawą Sławka Gołąba już osiemnasty raz w Porcie Rzeszów w dniach 19-22 listopada odbyły się Dni Kultury Marynistycznej. Przez cztery dni mogliśmy uczestniczyć w wielu imprezach i koncertach szantowych.

Podczas koncertu finałowego nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu Podkarpacki Rejsu Roku. Kapitule konkursu przewodził Waldemar Mieczkowski, kapitan Zawiszy Czarnego. Laureaci poszczególnych kategorii otrzymali nagrody - tradycyjnie w postaci dyplomów , ale też niekonwencjonalnie - w formie choinkowych ozdób o kształcie znanych żaglowców.

Wyprawa na Spitsbergen została wyróżniona w trzech kategoriach, w tym również w tej najważniejszej – Rejs Roku. Nagrodę tą chciałbym dedykować wszystkim uczestnikom rejsu, niezależnie od etapu w którym uczestniczyli. Każdy, przepływając kolejne odcinki z Gdańska w kierunku Północy, przybliżał Rzeszowiaka do właściwego celu, jakim były fiordy Spitsbergenu. W jakimś sensie każdy dopłynął do Longyearbyen – stolicy Svalbardu, bo pozostawił na jachcie swój trud i swoją radość. A Rzeszowiak zaniósł je na skrzydłach żagli aż tam - pod biegun.

Wiceprezes ROZZ ds. morskich
Bogdan Bednarz